Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zespół Szkół w Wąglikowicach Zespół Szkół w Wąglikowicach

Wąglikowice, ul. Kościerska 8, tel. 58 686 12 23

AKTUALNOŚCI:

6 listopad - pokaz grupy rycerskiej KERIN

Utworzono dnia 20.11.2017

6 listopada 2017 roku w naszej szkole poraz kolejny pojawiło się Bractwo Rycerskie KERIN, które powstało z myślą o kultywowaniu głównie polskich tradycji i historii.  Prowadzili oni pokaz historyczny, którego celem jest podróż do zakamarków historii. W tym celu wykorzystali licznie zgromadzone eksponaty: zbroje rycerzy biorących udział w krucjatach do ziemi świętej,zbroje husarskie, liczną broń białą, kusze, łuki, itd. Tym razem zaprosili nas do krainy dawnych Słowian. Zobrazowali wygląd grodów, w których mieszkali nasi przodkowie, przybliżyli ich wierzenia i zwyczaje. Opowiedzieli również o podbojach Mieszka I, uzbrojeniu Słowian i Wikingów. Ponadto przedstawili nam scenę ślubu Mieszka i Dobrawy oraz chrztu Polski, będącego początkiem naszej państwowości.

czytaj dalej na temat: 6 listopad - pokaz grupy rycerskiej KERIN

26.10.2017r. Turniej o Puchar Tymbarka U-12

Utworzono dnia 08.11.2017

Turniej odbywał się w Lipuszu i przystąpiło do Niego aż 12 drużyn z Powiatu Kościerskiego.

Trafiliśmy do grupy razem z Liniewem, Osowem oraz Kaliszem. Zaraz w pierwszym meczu czekał nas bardzo ciężki bój z Liniewem niestety przegrywając 3:0  jak się potem okazało najważniejszy mecz w grupie, który decydował o wyjściu z grupy. Kolejne dwa mecze chłopcy wygrali w stosunku po 7:0 kolejno z Osowem i Kaliszem. Niestety podobnie rywalizację w podobny sposób na swoją korzyść rozstrzygnęli uczniowie z Liniewa i to Oni wyszli z grupy na pierwszym miejscu i awansowali do strefy finałowej. 

Niezwykła wystawa pt. „Śladami Włodzimierza Puchalskiego”

Utworzono dnia 19.10.2017

Uczniowie naszej szkoły 19 października udali się do  sali L. Szopińskiego w Kościerzynie, w której obejrzeli wystawę fotografii pt. „Śladami Włodzimierza Puchalskiego”. Wystawa zaowocuje konkursem fotograficznym skierowanym do młodzieży wszustkich szkół gimnazjalnych i licealnych pod tym samym tytułem „Śladami Włodzimierza Puchalskiego”. Warto dodać, że wystawa skierowana jest głównie do młodzieży i wszystkich miłośników przyrody. Wystawa zainspirowała młodzież do wnikliwej obserwacji przyrody, odkrycia na nowo piękna flory i fauny Kaszub w czarnobiałych fotografiach.
 

czytaj dalej na temat: Niezwykła wystawa pt. „Śladami Włodzimierza Puchalskiego”

W KRAINIE PIOTRUSIA PANA, CZYLI NASZA WIZYTA W TEATRZE MUZYCZNYM W GDYNI

Utworzono dnia 19.10.2017

18 października 2017 roku klasy "0" i I-III SP, pojechały na spektakl muzyczny pt."Piotruś Pan" w technologii 3D, który odbył się na Dużej Scenie Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. "Piotruś Pan"  jest spektaklem familijnym, który wprowadza widzów w magiczny świat baśni. Niezwykłe jest wszystko, co widz ogląda na scenie, bowiem zastosowanie  technologii 3D sprawia, że wszystko jest na wyciągnięcie ręki oglądającego. Przedstawienie to opowieść o Piotrusiu Panu, chłopcu, który nigdy nie dorasta. Na scenie mogliśmy podziwiać groźnych piratów, tańczących Indian oraz odkryć nieznane wyspy.

    Spektakl wywarł ogromne wrażenie na dzieciach naszej szkoły. Wszystko, co zobaczyły, podobało się. Były momenty niezwykle wzruszające, przerażające, ale i śmieszne. Zaskakujące wydały się nowinki techniczne zastosowane podczas występów aktorów, chociażby woda, którą oblano publiczność, czy mgła na morzu otaczająca piracki statek. Polecamy wszystkim obejrzenie "Piotrusia Pana" w tej odsłonie.

czytaj dalej na temat: W KRAINIE PIOTRUSIA PANA, CZYLI NASZA WIZYTA W TEATRZE MUZYCZNYM W GDYNI

Stop – zatrzymaj się - poczytaj

Utworzono dnia 14.11.2017

Pod takim hasłem biblioteka w Wąglikowicach rozpoczyna cykl spotkań głośnego czytania z dziećmi i młodzieżą. Codziennie na dużej przerwie przez 15 minut czytają duzi i mali, czytają wszystko co jest w zasięgu księgozbioru bibliotecznego, czytają tak jak potrafią spokojnie, donośnie lub tak jak im wychodzi w różnoraki sposób. Nie stronimy od literatury problemowej, wręcz przeciwnie, staramy się poruszyć każdą strunę dziecięcego świata. Przyjdź do nas – POCZYTAJ, a zobaczysz wszystko w innych kolorach.

czytaj dalej na temat: Stop – zatrzymaj się - poczytaj

19.10.2017r. Gminna Gimnazjada w Unihokeju Chłopców i Dziewczą

Utworzono dnia 08.11.2017

 Do rywazlizacji stanęły cztery drużyny zarówno wśród chłopców jaki i dziewcząt co sprawiło że rozgrywaliśmy zawody w systemimie każdy z każdym. Turniej w wykonaniu dziewcząt nie wypadł po ich myśli ponieważ przegrały wszystkie 3 mecze gdzie nie odbiegały zbytnio od przeciwników natomiast zabrakło trochę szczęścia by w niektórych meczach przechylić wagę zwycięstwa na swoją stronę.

                Natomiast w wykonaniu chłopców zawody przebiegały zupełnie odmiennie. Panowie pierwszy mecz wygrali gładko 4:0 z Kornem po czym przystąpili jak się później okazało do meczu o pierwsze miejsce z Wielkim Podlesiem. Zaczęliśmy trochę śpiąco co ale skoncentrowani niestety nie ustrzegło to Nas od straty bramki i do przerwy to W. Podleś prowadził. Zaraz po zmianie połów Nasi chłopcy wyrównali i do końca meczu toczyła się istna wojna o to kto miał wygrać. Na 25 sekund do końca mogliśmy schodzić z boiska zwycięsko niestety po strzale Kacpra Bucława piłka o milimetry minęła słupek bramki a w konsekwencji przeciwnicy wyprowadzili szybką kontrę, która skończyła się dla Nas stratą bramki i niestety przegranym meczem 2:1. Ostatnim meczem było spotkanie z Nowym Klinczem gdzie trochę Nasi zawodnicy zlekceważyli przeciwnika i po ciężkim boju zremisowali 3:3 ale pozwoliło to zająć chłopakom 2 m-ce w tych zawodach.
GRATULACJIE WSZYSTKIM !!!

czytaj dalej na temat: 19.10.2017r. Gminna Gimnazjada w Unihokeju Chłopców i Dziewczą

"Leśny teatr" klasy III

Utworzono dnia 17.10.2017

Dnia 17.10.2017 roku uczniowie klasy III pod opieką pani Violety Etmańskiej przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z kl."0" i kl. I-II przedstawienie pt: "Las i jego mieszkańcy". Ich występ przeplatały piosenki i wierszyki o tematyce jesiennej. Przygotowali wystrój i kostiumy nawiązujące do obecnej pory roku. Widzowie nauczyli się jak ważna jest potrzeba dbania o las i jego mieszkańców. Dzieci pełne wrażeń i z uśmiechem na twarzach opuściły klasę, a aktorów nagrodziły gromkimi brawami.

W kręgu literatury kaszubskiej...

Utworzono dnia 14.11.2017

W ramach październikowych spotkań autorskich, w tym roku biblioteka postawiła na kaszubszczyznę i zaprosiła do Wąglikowic młodych autorów książek dla dzieci Aleksandrę i Dariusza Majkowskich. Dnia 16.10.2017 r. w spotkaniu wzięły udział klasy „O” – „IV”. Pisarze zaprezentowali nam książki napisane po kaszubsku „Weronka w przedszkolu” i „Weronka nad morzem”, w których opisują historię małej dziewczynki, która oswaja się ze szkołą i z miejscem w którym mieszka – Kaszuby. Myślę, że książki Majkowskich to doskonała propozycja na prezent i sposób na to, abyśmy wspólnie zarówno dzieci i dorośli zaczęli czytać po kaszubsku.

czytaj dalej na temat: W kręgu literatury kaszubskiej...

Apel z okazji "Dnia Edukacji Narodowej"

Utworzono dnia 17.10.2017

Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto. Obchodzimy je 14 października na pamiątkę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1773 roku.W naszej szkole uroczyście obchodziliśmy tę rocznicę. Uczniowie przygotowali montaz słowno-muzyczny, podczas którego składali życzenia swoim nauczycielom. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli pedagogom piekne róże.  Galowe stroje, symboliczne róże w uczniowskich dłoniach budowały atmosferę szkolnego święta. Cieszymy się, że dzieci i młodzież pamiętają, iż Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić…” Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy entuzjazmu w przekazywaniu wiedzy, zrozumienia w oczach uczniów oraz satysfakcji w odkrywaniu nowych obszarów codziennej pracy Nauczyciela…

12.10.2017r. Gminny Turniej w Unihokeju Chłopców i Dziewcząt

Utworzono dnia 08.11.2017

Wzieliśmy udział w Turnieju Unihokeja dziewcząt i chłopców organizowanego w ramach Szkolnego Kalendarza Sportowego. Jest to gra bardzo widowiskowa i lubiana przez uczniów a także bardzo intensywna. Niestety w tym roku nie udało się chłopcom wyjść z grupy i skończyli zawody na miejscu 5. Natomiast dziewczęta spisały się ciut lepiej wychodzac z grupy na drugim miejscu przegrywajac tylko z Wielkim Podlesiem. Natomiast w meczu o 3 miejsce musiały uznać wyższość rywalek i ostatecznie zajęły 4 m-ce.

czytaj dalej na temat: 12.10.2017r. Gminny Turniej w Unihokeju Chłopców i Dziewcząt

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 8

W poprzednim tygodniu: 18

W tym miesiącu: 48

W poprzednim miesiącu: 94

Wszystkich: 4275

sks

http://www.wszs.pomorze.pl/pliki/program_sks/2018/sks_logo_zmniejszone.jpg