Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zespół Szkół w Wąglikowicach Zespół Szkół w Wąglikowicach

Wąglikowice, ul. Kościerska 8, tel. 58 686 12 23

AKTUALNOŚCI:

Wycieczka do Teatru "Miniatura" w Gdańsku

Utworzono dnia 17.10.2018

Uczniowie klas 0-III mieli okazję w wyjąkowy sposób uczcić Dzień Edukacji Narodowej. Po uroczystym apelu udali się na wycieczkę do Teatru "Minaitura" w Gdańsku. dzieci wzięły udział w zajęciach "Teatr od kulis". Miały możliwość poznać pracę teatru od zaplecza oraz zwiedzić magazyn z lalakmi i rekwizytami wystepującymi w przedstawieniach. Wizyta ta zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie. Po zwiedzaniu kulis obejrzały spektakl pt. "Tramwaje", którego treść i postacie związane były z Trójmiastem. 

Dzień Edukacji Narodowej

Utworzono dnia 17.10.2018

12 października 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień, w którym podkreślamy wiodącą rolę nauczycieli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji. W tym roku montaż słowno-muzyczny przygotowała pani Hanna Piskozub-Fiuk wraz z samorządem uczniowskim. Na zakończenie uczniowie wręczyli wszystkim pracownikom szkoły symboliczne upominki.

Nasi uczniowie upamiętnili golgotę swoich przodków

Utworzono dnia 17.10.2018

W minioną sobotę (6 października 2018 r.) mieszkańcy gminy Kościerzyna w tym uczniowie z naszego  zespołu kaszubskiego udali się do stolicy przedwojennego województwa pomorskiego czyli Torunia. Tam Kaszubi  ZKP z oddziału łubiańskiego, harcerze z 23 DH z Łubiany oraz zespół kaszubski „Môłi Kaszëbi” z Wąglikowic reprezentowali naszą gminę w uroczystościach upamiętniających zamordowanie przez okupantów niemieckich wielu Polaków, Kaszubów  w pieszych miesiącach wojny 1939 r.

Ceremonia rozpoczęła się od mszy św. w katerze toruńskiej, której przewodniczył były nasz biskup pomocniczy, a obecnie Biskup Toruński Wiesław Śmigiel. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli poza mury starego miasta, gdzie nastąpiło uroczyste odsłonięcie pomnika.  Na obelisku znalazły się takie miejscowości z naszej gminy jak Grzybowski  Młyn, Gostomie, Wąglikowice, Łubiana, Rotembark oraz miejscowości z naszego powiatu m.in. Lipusz, Karpno, Liniewo i Orle. Podczas uroczystości spotkaliśmy delegację oddziału ZKP z Kościerzyny.

Uczestnicy bardzo dziękują za pomoc w organizacji tego wyjazdu urzędowi gminy Kościerzyna i radzie sołeckiej z Łubiany.
P. Kwidziński

czytaj dalej na temat: Nasi uczniowie upamiętnili golgotę swoich przodków

Joanna Olech w Wąglikowicach

Utworzono dnia 17.10.2018

W miesiącu październiku biblioteki obchodzą swoje święto i zapraszają różnych ciekawych ludzi literatury i kultury na spotkania autorskie. 4.X.2018 do Zespołu Szkół w Wąglikowicach zaproszono wybitną i bardzo znaną autorkę książek dla dzieci i młodzieży panią Joannę Olech. Pisarka bardzo szybko nawiązała serdeczną więź z dziećmi i sprawnie przeprowadziła ich przez meandry swojej twórczości. Jeśli uczniowie jeszcze nie spotkali się z jej książkami czy literaturą , to po tej wizycie z chęcią sięgną po omawiane tego dnia pozycje. W trakcie spotkania dzieci mogły wykazać się dużą wyobraźnią , oraz znajomością języka polskiego , przy czym wielokrotnie były nagradzane słodkościami , która miała przygotowane sama autorka.

Na pamiątkę miłego spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali od pani Joanny karteczki z pieczątkami Miziołka i autografem, oraz mogli zakupić sobie książki.

W ramach spotkań autorskich i miesiąca bibliotek szkolnych biblioteka w Wąglikowicach zorganizowała konkurs plastyczno-czytelniczy w klasie IV SP. Uczniowie po zapoznaniu się i przeczytaniu fragmentów powieści „Dynastia Miziołków” autorstwa Joanny Olech, mieli za zadanie stworzyć postać swojego własnego Miziołka. Konkurs był swoistym przygotowaniem do bezpośredniego spotkania z samą autorką, która została zaproszona do biblioteki i szkoły dnia 4.X.2018 roku. Na wydarzeniu wystawiono prace dzieci, oraz wręczono główną nagrodę, którą odebrał Maciej Burandt.

czytaj dalej na temat: Joanna Olech w Wąglikowicach

Ślubowanie uczniów klasy I

Utworzono dnia 17.10.2018

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Tradycyjnie, jak co roku w październiku dzieci prezentują swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Następne składają przysięgę na sztandar szkoły i uczestniczą w ceremonii pasowania ołówkiem, po której już oficjalnie zostają przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole dnia 3 października 2018r. Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu i recytacji. Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Mali artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!

czytaj dalej na temat: Ślubowanie uczniów klasy I

Dzień Anioła Stróża - 2 październik

Utworzono dnia 17.10.2018

2 października br obchodziliśmy Dzień Anioła Stróża. Dzieci i nauczyciele ubrani na biało lub w strojach anielskich, uczestniczyli w planowanych zajęciach. Na szkolnym korytarzu zrobiło się bielusieńko, a od czasu do czasu usłyszeć można było trzepotanie skrzydeł. Celem tego przedsięwzięcia było wspomnienie o Aniołach. Uczniowie mogli wyrazić się o nich poprzez sztukę. Prace artystyczne zostały podzielone na dwie kategorie: rzeźbę oraz plakat. w kategorii rzeźba uczniowie zajęli nastepujace miejsca:

I miejsce - Weronika Góra kl. VIII

II miejsce - Anna Olszewska kl. VI

III miejsce  - Amelia Majkowska kl. V

Wyróznienie otrzymały: Marcelina Bławat kl. IV, Marcelina Góra kl. IV oraz Zofia Data.

W konkuresie plastycznym:

I miejsce - Agata Tym kl. V

II miejsce - Anna Pellowska kl. VI

III miejsce - Julia Bielau kl. V

W klasach 0 - IV wyłoniono Anioła Klasy, ucznia o predyspozycjach anielskich: uczynny, sumienny, taktowny, sprawiedliwy, itp.

Aniołem grupy 0 został – Mateusz Engler,

kl. I- Michalina Twardowska,

kl. II- Martyna Jaszewska,

kl. III – Wiktoria Pellowska,

kl. IV – Marcelina Góra.

Podczas finałowego spotkania odśpiewano piosenkę z repertuaru Magdy Anioł ,, Niebieski posłańcu” oraz nagrodzono wszystkich laureatów oraz zwycięzców konkursu. Fundatorem nagród był ks. Stanisław Wieliński. Dziękujemy wszystkim za udział, a klasom VI i VII za zaangażowanie.

Organizatorzy

W szkole, w domu, w sieci – bezpieczni z Fundacją PZU!

Utworzono dnia 17.10.2018

25 września 2018 r. wystartowała w naszej szkole Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU! Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ma na celu kompleksowo  edukować dzieci i młodzież w zakresie bezpieczeństwa.Kształtowanie bezpiecznych zachowań i postaw w sytuacjach zagrożenia, uświadomienie dzieci i młodzieży w zakresie poruszania się w cyberprzestrzeni to główne zagadnienia naszej Akademii, które wzbogacimy atrakcyjnymi formami edukacji, zabaw i przedstawień. Uczniowie wzięli udział w zajęciach poświęconych prawidłowemu uczestnictwu w ruchu drogowym, odpowiedniemu reagowaniu w sytuacjach zagrożenia oraz umiejętności niesienia pomocy przedmedycznej. Zajęcia warsztatowe, przygotowane pokazy oraz specjalnie opracowane inscenizacje teatralne bardzo zaciekawiły wszystkich uczestników Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU.

czytaj dalej na temat: W szkole, w domu, w sieci – bezpieczni z Fundacją PZU!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Utworzono dnia 17.10.2018

3 września odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Uczniowie spotkali się o godz. 900    i przywitali nowy rok szkolny.Podczas uroczystości nie zabrakło także rodziców, którzy towarzyszyli swoim pociechom w tak ważnym dla nich dniu. Zanim zabrzmiał pierwszy dzwonek obwieszczający początek roku szkolnego, dyrektor szkoły życzył wszystkim uczniom wspaniałych wyników w nauce, a nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Utworzono dnia 23.08.2018

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/ 2018  rozpoczął przemówieniem dyrektor szkoły Sławomir Grzyb. Następnie wręczono dyplomy i świadectwa z wyróżnieniem  najzdolniejszym  uczniom  oraz dyplomy i upominki za udział w konkursach i pracę na rzecz szkoły.Uroczysty apel zakończył trudny i pracowity rok szkolny w naszej szkole. Uroczystość  zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście oraz rodzice uczniów.  22 czerwca – to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie. Już od rana temperatura przypominała nam, że lato w pełni i pora opuścić szkolne mury. Zadzwonił ostatni dzwonek i……WAKACJE!

21 czerwiec - Dzień Sportu w naszej szkole

Utworzono dnia 23.08.2018

Podczas Dnia Sportu były poszczególne konkurencje -  podskoki z szarfą na nogach, podrzucanie i chwytanie „jajka”, bieg w worku, ćwiczenie równoważne, rzut piłeczką do obręczy, rzut piłeczki palantowej do bramki za pomocą kija do minihokeja, skakanie przez skakankę, biegi. Dużym aplauzem cieszyła się gra w siatkówkę rozegrana między nauczycielami i młodzieżą. Wygrała młodzież- GRATULUJEMY!!! Uważamy, że Dzień Sportu w naszej szkole obfitował w różnorodne wrażenia i w pełni udał się. Bardzo dziękujemy naszemu nauczycielowi Mateuszowi Kąkol, za przygotowanie tylu konkurencji.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Luty 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 0

W poprzednim tygodniu: 52

W tym miesiącu: 165

W poprzednim miesiącu: 129

Wszystkich: 7402

sks