Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zespół Szkół w Wąglikowicach Zespół Szkół w Wąglikowicach

Wąglikowice, ul. Kościerska 8, tel. 58 686 12 23

AKTUALNOŚCI:

ZEBRANIE RODZICÓW!!!

Utworzono dnia 22.11.2017

Serdecznie zapraszamy na spotkanie rodziców 

w dniu 28 listopada 2017 roku o godzinie 17:00.

czytaj dalej na temat: ZEBRANIE RODZICÓW!!!

Wycieczka do Gdańska klas V-VII SP

Utworzono dnia 04.01.2018

13 listopada 2017 r. uczniowie klas: V, VI i VII wzięli udział w wycieczce do Gdańska. Główną atrakcją wyjazdu była wizyta w Filharmonii Bałtyckiej, gdzie młodzież miała okazję uczestniczyć w koncercie edukacyjnym pt. Uczta na Dworze Artusa oraz Rap z Neptunem. Spektakl,...

czytaj dalej na temat: Wycieczka do Gdańska klas V-VII SP

99 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

Utworzono dnia 20.11.2017

W piątek 10 listopada na szkolnym korytarzu odbył się uroczysty apel poświęcony 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Specjalnie na tę okazję uczniowie naszej szkoły przygotowali wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej, związane z obchodzonym 11 listopada świętem. Apel przygotowała klasa V  pod opieką pani Małogorzaty Uchman.Tego dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły brali udział we mszy świetej  w intencji naszej Ojczyzny, w kościele parfialnym.

czytaj dalej na temat: 99 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

6 listopad - pokaz grupy rycerskiej KERIN

Utworzono dnia 20.11.2017

6 listopada 2017 roku w naszej szkole poraz kolejny pojawiło się Bractwo Rycerskie KERIN, które powstało z myślą o kultywowaniu głównie polskich tradycji i historii.  Prowadzili oni pokaz historyczny, którego celem jest podróż do zakamarków historii. W tym celu wykorzystali licznie zgromadzone eksponaty: zbroje rycerzy biorących udział w krucjatach do ziemi świętej,zbroje husarskie, liczną broń białą, kusze, łuki, itd. Tym razem zaprosili nas do krainy dawnych Słowian. Zobrazowali wygląd grodów, w których mieszkali nasi przodkowie, przybliżyli ich wierzenia i zwyczaje. Opowiedzieli również o podbojach Mieszka I, uzbrojeniu Słowian i Wikingów. Ponadto przedstawili nam scenę ślubu Mieszka i Dobrawy oraz chrztu Polski, będącego początkiem naszej państwowości.

czytaj dalej na temat: 6 listopad - pokaz grupy rycerskiej KERIN

26.10.2017r. Turniej o Puchar Tymbarka U-12

Utworzono dnia 08.11.2017

Turniej odbywał się w Lipuszu i przystąpiło do Niego aż 12 drużyn z Powiatu Kościerskiego.

Trafiliśmy do grupy razem z Liniewem, Osowem oraz Kaliszem. Zaraz w pierwszym meczu czekał nas bardzo ciężki bój z Liniewem niestety przegrywając 3:0  jak się potem okazało najważniejszy mecz w grupie, który decydował o wyjściu z grupy. Kolejne dwa mecze chłopcy wygrali w stosunku po 7:0 kolejno z Osowem i Kaliszem. Niestety podobnie rywalizację w podobny sposób na swoją korzyść rozstrzygnęli uczniowie z Liniewa i to Oni wyszli z grupy na pierwszym miejscu i awansowali do strefy finałowej. 

Niezwykła wystawa pt. „Śladami Włodzimierza Puchalskiego”

Utworzono dnia 19.10.2017

Uczniowie naszej szkoły 19 października udali się do  sali L. Szopińskiego w Kościerzynie, w której obejrzeli wystawę fotografii pt. „Śladami Włodzimierza Puchalskiego”. Wystawa zaowocuje konkursem fotograficznym skierowanym do młodzieży wszustkich szkół gimnazjalnych i licealnych pod tym samym tytułem „Śladami Włodzimierza Puchalskiego”. Warto dodać, że wystawa skierowana jest głównie do młodzieży i wszystkich miłośników przyrody. Wystawa zainspirowała młodzież do wnikliwej obserwacji przyrody, odkrycia na nowo piękna flory i fauny Kaszub w czarnobiałych fotografiach.
 

czytaj dalej na temat: Niezwykła wystawa pt. „Śladami Włodzimierza Puchalskiego”

W KRAINIE PIOTRUSIA PANA, CZYLI NASZA WIZYTA W TEATRZE MUZYCZNYM W GDYNI

Utworzono dnia 19.10.2017

18 października 2017 roku klasy "0" i I-III SP, pojechały na spektakl muzyczny pt."Piotruś Pan" w technologii 3D, który odbył się na Dużej Scenie Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. "Piotruś Pan"  jest spektaklem familijnym, który wprowadza widzów w magiczny świat baśni. Niezwykłe jest wszystko, co widz ogląda na scenie, bowiem zastosowanie  technologii 3D sprawia, że wszystko jest na wyciągnięcie ręki oglądającego. Przedstawienie to opowieść o Piotrusiu Panu, chłopcu, który nigdy nie dorasta. Na scenie mogliśmy podziwiać groźnych piratów, tańczących Indian oraz odkryć nieznane wyspy.

    Spektakl wywarł ogromne wrażenie na dzieciach naszej szkoły. Wszystko, co zobaczyły, podobało się. Były momenty niezwykle wzruszające, przerażające, ale i śmieszne. Zaskakujące wydały się nowinki techniczne zastosowane podczas występów aktorów, chociażby woda, którą oblano publiczność, czy mgła na morzu otaczająca piracki statek. Polecamy wszystkim obejrzenie "Piotrusia Pana" w tej odsłonie.

czytaj dalej na temat: W KRAINIE PIOTRUSIA PANA, CZYLI NASZA WIZYTA W TEATRZE MUZYCZNYM W GDYNI

Stop – zatrzymaj się - poczytaj

Utworzono dnia 14.11.2017

Pod takim hasłem biblioteka w Wąglikowicach rozpoczyna cykl spotkań głośnego czytania z dziećmi i młodzieżą. Codziennie na dużej przerwie przez 15 minut czytają duzi i mali, czytają wszystko co jest w zasięgu księgozbioru bibliotecznego, czytają tak jak potrafią spokojnie, donośnie lub tak jak im wychodzi w różnoraki sposób. Nie stronimy od literatury problemowej, wręcz przeciwnie, staramy się poruszyć każdą strunę dziecięcego świata. Przyjdź do nas – POCZYTAJ, a zobaczysz wszystko w innych kolorach.

czytaj dalej na temat: Stop – zatrzymaj się - poczytaj

19.10.2017r. Gminna Gimnazjada w Unihokeju Chłopców i Dziewczą

Utworzono dnia 08.11.2017

 Do rywazlizacji stanęły cztery drużyny zarówno wśród chłopców jaki i dziewcząt co sprawiło że rozgrywaliśmy zawody w systemimie każdy z każdym. Turniej w wykonaniu dziewcząt nie wypadł po ich myśli ponieważ przegrały wszystkie 3 mecze gdzie nie odbiegały zbytnio od przeciwników natomiast zabrakło trochę szczęścia by w niektórych meczach przechylić wagę zwycięstwa na swoją stronę.

                Natomiast w wykonaniu chłopców zawody przebiegały zupełnie odmiennie. Panowie pierwszy mecz wygrali gładko 4:0 z Kornem po czym przystąpili jak się później okazało do meczu o pierwsze miejsce z Wielkim Podlesiem. Zaczęliśmy trochę śpiąco co ale skoncentrowani niestety nie ustrzegło to Nas od straty bramki i do przerwy to W. Podleś prowadził. Zaraz po zmianie połów Nasi chłopcy wyrównali i do końca meczu toczyła się istna wojna o to kto miał wygrać. Na 25 sekund do końca mogliśmy schodzić z boiska zwycięsko niestety po strzale Kacpra Bucława piłka o milimetry minęła słupek bramki a w konsekwencji przeciwnicy wyprowadzili szybką kontrę, która skończyła się dla Nas stratą bramki i niestety przegranym meczem 2:1. Ostatnim meczem było spotkanie z Nowym Klinczem gdzie trochę Nasi zawodnicy zlekceważyli przeciwnika i po ciężkim boju zremisowali 3:3 ale pozwoliło to zająć chłopakom 2 m-ce w tych zawodach.
GRATULACJIE WSZYSTKIM !!!

czytaj dalej na temat: 19.10.2017r. Gminna Gimnazjada w Unihokeju Chłopców i Dziewczą

"Leśny teatr" klasy III

Utworzono dnia 17.10.2017

Dnia 17.10.2017 roku uczniowie klasy III pod opieką pani Violety Etmańskiej przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z kl."0" i kl. I-II przedstawienie pt: "Las i jego mieszkańcy". Ich występ przeplatały piosenki i wierszyki o tematyce jesiennej. Przygotowali wystrój i kostiumy nawiązujące do obecnej pory roku. Widzowie nauczyli się jak ważna jest potrzeba dbania o las i jego mieszkańców. Dzieci pełne wrażeń i z uśmiechem na twarzach opuściły klasę, a aktorów nagrodziły gromkimi brawami.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 6

W poprzednim tygodniu: 39

W tym miesiącu: 98

W poprzednim miesiącu: 166

Wszystkich: 5182

sks

http://www.wszs.pomorze.pl/pliki/program_sks/2018/sks_logo_zmniejszone.jpg