05.06.2018r. Otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Wąglikowicach

Utworzono dnia 06.06.2018

Wczoraj 5.06.2018r. dla naszej społeczności szkolnej odbyło się ważne wydarzenie. Wszystkie klasy razem z opiekunami zebrały się na nowym obiekcie sportowym – boisku wielofunkcyjnym. Obecni na apelu byli przedstawiciele gminy: wójt Gminy Kościerzyny pan Grzegorz Piechowski, Dyrektor Zakładu Oświaty Gminy Kościerzyny pani Barbara Jankowska, radny Gminy Kościerzyny pan Krzysztof Bławat oraz ks. prałat Zbigniew Regliński. Wszystkich zebranych po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego przywitał dyrektor szkoły Sławomir Grzyb. Serdecznie podziękował gospodarzom gminy za powstanie tego boiska i za wszelkie sygnały zrozumienia i przychylność na potrzeby naszej szkoły. Następnie pan dyrektor zwrócił się do uczniów i nakreślił zasady korzystania z boiska. Powiedział, że dzięki nowemu obiektowi będą mieli większą możliwość do uprawiania różnych gier sportowych, a przez to do podniesienia sprawności fizycznej. W dalszej części pan dyrektor poprosił o zabranie głosu pana wójta Grzegorza Piechowskiego. Pan wójt w zwięzłych słowach zwracając się całej społeczności szkolnej wyraził radość, że udało się oddać tak piękne boisko do użytku uczniom naszej szkoły. Podziękował wszystkim, którzy byli zaangażowani w powstanie boiska, m. in. radnym Gminy Kościerzyna.  Następnie odbyło się poświęcenie obiektu przez ks. Zbigniewa Reglińskiego, który później także zabrał głos i wspomniał m. in.  że młodzi powinni korzystać z możliwości jakie daje im nowe boisko i przytoczył maksymę: „ W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Na zakończenie odbyło się bardzo radosne wydarzenie, ponieważ pan dyrektor poprosił, aby goście wykonali symboliczny rzut piłką ręczną na bramkę. Uczeń naszej szkoły stanął na bramce, a goście pokazali, że nie zapomnieli jak się wykonuje rzuty. Następnie każdy z uczniów mógł wykonać rzut piłką na bramkę. Ten pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ pokazało ile radości sprawia sport. Tym miłym akcentem zakończono apel.

otwarcie boiska

Utworzono dnia 06.06.2018, 14:36