Dni otwarte szkoły - 9 grudnia

Utworzono dnia 04.01.2018

Dzień Otwarty Szkoły – Kiermasz Świąteczny

Miesiąc grudzień to czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Na lekcjach wspomina się o tradycjach bożonarodzeniowych w domach. Uczniowie pod okiem nauczycieli wykonują dekoracje świąteczne (kartki, bombki) i pieką pierniki.

W naszej szkole te przygotowania wiążą się z corocznym Kiermaszem Świątecznym. Tym razem było troszkę inaczej. 9 grudnia odbył się Dzień Otwarty Szkoły, który łączył w sobie liczne atrakcje. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 11:00 na sali gimnastycznej powitaniem przybyłych rodziców, uczniów, władz gminy i nauczycieli przez pana dyrektora Sławomira Grzyb. Następnie odbył się występ naszego zespołu kaszubskiego „Mali Kaszubi”. Potem rodzice i dzieci mogli uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych przez nauczycieli:

1. Ozdabianie ciasteczek lukrem,
  2. Wykonywanie ozdób choinkowych,
  3. Eksperymenty z nauk ścisłych,
  4. Gry edukacyjno-matematyczne, rozgrywki sudoku,
  5. Zabawy dla najmłodszych (układanie klocków, kolorowanki, gry planszowe),
  6. Turniej tenisa stołowego,
  7. Kiermasz świąteczny ( kartki, bombki, pluszaki, szopki itp.),

W przerwach między korzystaniem z przygotowanych zajęć wszyscy mogli częstować się ciastem upieczonym przez rodziców w kąciku kawowym. Kolejnym punktem programu Dnia Otwartego Szkoły była licytacja ozdób choinkowych, pierników i kuponów niespodzianek. Na zakończenie odbył się koncert kolęd polskich i zagranicznych w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Atmosfera podczas spotkania była bardzo ciepła. Tym bardziej, że całemu spotkaniu przyświecał szczytny cel – rehabilitacja Dominika Masowa.

Dziękujemy wszystkim za udział w Dniu Otwartym Szkoły, rodzicom - za upieczone ciasta, pracownikom szkoły - za przygotowanie zajęć i innych atrakcji.

D Z I Ę K U J E M Y ! ! !

Dni otwarte szkoły - 9 grudnia

Utworzono dnia 04.01.2018, 14:09