Ślubowanie klas I - 10.10.2017 rok

Utworzono dnia 17.10.2017

10 października 2017 r. uczniowie klasy pierwszej  Szkoły Podstawowej w Wąglikowicach : Bielau Michał, Jaszewska Martyna, Malek Maja, Piankowski Nikodem, Słomińska Helena, Stalka Kacper, Stanisławska Julia, Szwichtenberg Wiktoria, Wanicki Wiktor zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Na Ślubowanie przybyli  rodzice uczniów, a także koledzy i koleżanki z klasy”0”, drugiej , trzeciej i czwartej.

Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny. Wspólnie ze starszymi koleżankami z klasy czwartej i siódmej wzięli udział w przedstawieniu, w którym wykazali się umiejętnością recytacji wierszy i śpiewu piosenek. Zaprezentowane utwory wykonywane przez dzieci tematycznie związane były z obowiązkami ucznia, bezpieczną zabawą, radością uczenia się i poznawania świata. Rodzice dumni ze swoich pociech nagradzali dzieci gromkimi brawami. W dalszej kolejności pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły – Sławomir Grzyb  wielkim ołówkiem dokonał symbolicznego pasowania na ucznia - życząc samych sukcesów w długiej karierze szkolnej.

Tradycyjnie najmilszą chwilą dla dzieci było wręczenie pamiątkowych dyplomów i dużych rożków przygotowanych przez Radę Klasową Rodziców. Uroczystość została zakończona słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów z klasy pierwszej.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką, aby nasza szkoła była dla nich miejscem, gdzie będą chętnie przebywać, gdzie znajdą nowe przyjaźnie oraz rozwiną swoje zdolności i zainteresowania.

Ślubowanie klas I - 10.10.2017 rok

Utworzono dnia 17.10.2017, 20:38