Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zespół Szkół w Wąglikowicach Zespół Szkół w Wąglikowicach

Wąglikowice, ul. Kościerska 8, tel. 58 686 12 23

Rekrutacja - informacje

Czcionka:

Witam,

przesyłam Wam kolejne informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Filmik instruktażowy dotyczy zeszłorocznej rekrutacji, ale na to nie patrzcie. Ważne jest abyście skupili się w tym filmiku na tym, jak wypełnić wniosek. Kiedy już będzie uruchomiona rekrutacja elektroniczna w naszym powiecie, będzie można się rejestrować.

Ważne:

  • róbcie to powoli, spokojnie, rozważnie
  • zapamiętajcie swój adres e-mail, na który będzie wysłany Wasz login podczas rejestracji;
  • do rejestracji potrzebny będzie Wasz numer Pesel;
  • nie drukujcie od razu wniosku, ważne jest aby się zarejestrować, potem możecie za pomocą otrzymanego loginu i hasła wchodzić na tę stronę i w razie potrzeby zmienić coś...
  • możecie zaznaczyć od 1 do 3 szkół do których chcielibyście uczęszczać, ale wg kolejności: . na miejscu pierwszym jest ta szkoła, która jest dla Was najważniejsza, jeśli zabrakłoby punktów, aby się do niej dostać, to Wasze zgłoszenie zostaje automatycznie przesłane do szkoły, którą będziecie mieć na miejscu drugim itd. Natomiast ilość kierunków w danej szkole możecie wpisać dowolną, też wg kolejności ważności dla Was;
  • kiedy już jesteście pewni, że nic we wniosku nie zmienicie i tak ma zostać, wówczas można wydrukować wniosek (po wydruku już nie można nanosić zmian), musicie dać do podpisu rodzicom/opiekunom prawnym i odnieść go do sekretariatu szkoły, która w waszym wniosku jest na miejscu 1.

 

                                   Instrukcja rekrutacji przez system elektroniczny Vulcan   cz. 1 -

                                       https://www.youtube.com/watch?v=yhZcFaZW9V0

 

Pamiętajcie!!!

Wybór szkoły ponadpodstawowej to odpowiedzialna i  ważna decyzja. Może zaważyć na całym Waszym późniejszym życiu. Dlatego decyzję tę musicie podjąć rozważnie. Weźcie pod uwagę swoje zainteresowania, zdolności oraz możliwości. Pomocy i  porady możecie szukać u swoich rodziców (opiekunów), wychowawcy, szkolnego pedagoga. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą wszystkich szkół i oddziałów – informacje o szkołach, kierunkach  przesłałam w poprzednim mailu. Możecie zajrzeć na stronę internetową szkoły, która Was interesuje. Spróbujcie ocenić swoje szanse, zapytajcie o przedmioty punktowane w wybranych szkołach oraz limity punktów, które obowiązywały w latach ubiegłych. W przypadku wyboru kształcenia w zawodach weźcie pod uwagę stan zdrowia oraz perspektywy pracy lub dalszej nauki. Zróbcie wszystko, by dokonać trafnego wyboru. To pozwoli Wam znaleźć się na liście kandydatów zakwalifikowanych do szkoły na podstawie wyników rekrutacji i  po potwierdzeniu woli nauki rozpocząć wakacje.

 

Możecie wybrać maksymalnie trzy szkoły ponadpodstawowe i  dowolną liczbę klas (oddziałów) w  tych szkołach. Ustalając kolejność wybranych przez siebie oddziałów, określacie swoją hierarchię – na pierwszym miejscu wpiszcie tę klasę w szkole, w której najbardziej chcielibyście się uczyć. Jeśli zgromadzona przez Was liczba punktów będzie niewystarczająca, znajdziecie miejsce w drugiej lub trzeciej szkole, a może w innej klasie. Warto wybrać szkoły odpowiadające Waszym możliwościom. System będzie przydzielał Cię do klas kolejno – od klasy wybranej na liście preferencji jako pierwszej. 

Nie spieszcie się. Rozważnie podejmujcie decyzję.

Pamiętajcie, to Wasz wybór i Wasza przyszłość!!!

 

 

Przy okazji załączam również link, do oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych ze strony Starostwa Powiatowego: http://pppkoscierzyna.pl/aktualnosci/2020/04/28/rekrutacja-do-szkół-ponadpodstawowych-powiatu-kościerskiego/

 

Jak na razie wcześniejsze terminy rekrutacji zostały anulowane. Czekamy na ustalenie nowych terminów. Śledźcie strony powiatu kościerskiego w zakładce – rekrutacja. Poniżej jeszcze ku przypomnieniu strony dot. rekrutacji.

1. Vulcan- nabór do szkoły ponadpodstawowej, Kościerzyna –

                            https://koscierzyna.edu.com.pl/kandydat/app/

2. Rekrutacja w powiecie kościerskim:

                          https://www.powiatkoscierski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=285&strona=1

 

 

Życzę powodzenia w podejmowaniu decyzji! 

Pozdrawiam,

Julita Plichta

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny

sks