Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zespół Szkół w Wąglikowicach Zespół Szkół w Wąglikowicach

Wąglikowice, ul. Kościerska 8, tel. 58 686 12 23

AKTUALNOŚCI:

Bal przebierańców w klasach "0" i I-III

Utworzono dnia 26.03.2018

Karnawał to czas radości i zabawy. Podczas balu przebierańców spełniają się marzenia dzieci, które z entuzjazmem wcielają się w ulubione postacie z bajek. Świat dziecięcej fantazji jest nieograniczony, zwłaszcza jeśli chodzi o dobrą zabawę. Tak też i było 23 stycznia w naszej szkole podczas "Zimowego balu przebierańców". Najmłodsi uczniowie placówki w przepięknych strojach, z uśmiechami na twarzach brali udział w karnawałowych harcach, konkursach, wyścigach. Nad zabawą uczniów czuwali rewelacyjni animatorzy zabaw dla dzieci - koleżanki ze starszych klas gimnazjalnych. To był wyśmienity bal, pełen dziecięcych uśmiechów i radości.

czytaj dalej na temat: Bal przebierańców w klasach "0" i I-III

Dzień Babci i Dziadka

Utworzono dnia 26.03.2018

Uroczystość rozpoczął pan dyrektor Sławomir Grzyb, który serdecznie przywitał przybyłych gości.  Życzył wszystkim Babciom oraz Dziadkom samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.  Najważniejszą częścią uroczystości były występy naszych uczniów. Jako pierwsze prezentowały wierszyki i piosenki z klasy"0", następnie wystąpiły  dzieci z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane  łzy świadczyły o miłości i  zadowoleniu z ukochanych wnuków, którzy obdarowywali swoich najbliższych własnoręcznie przygotowanymi prezentami, „słodkimi całusami” i życzeniami. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem i miłą rozmową. 

czytaj dalej na temat: Dzień Babci i Dziadka

Jasełka w wykonaniu klasy "0" przed najmłodszą publicznością naszej szkoły

Utworzono dnia 26.03.2018

Uczniowie klasy ,,0" mieli zaszyt gościć swoich kolegów z kl. I-III, aby zaprezentować im swój montaż słowno-muzyczny o tematyce bożonarodzeniowej. Występ ,,zerówki" spotkał się z uznaniem starszych koleżanek i kolegów, który nagrodzili barwami. Takie spotkania są okazją do zaprezentowania swoich umiejętności oraz do integrowania się uczniów.

8 – 12.01.2018r. Warsztaty z edukacji ekologicznej.

Utworzono dnia 06.06.2018
„Powiedz mi – zapomnę Pokaż mi – a zapamiętam Pozwól mi działać – a zrozumiem”  ( Konfucjusz )   Uczniowie z klas II i III gimnazjum oraz V i VI szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach dydaktyczno-ekologicznych w Zielonej Szkole...
czytaj dalej na temat: 8 – 12.01.2018r. Warsztaty z edukacji ekologicznej.

Jasełka szkolne - 22 grudnia 2017 rok

Utworzono dnia 04.01.2018

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie zespołu kaszubskiego "Mali Kaszubi". Zaprezentowali je 22 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, dzieci z różnych stron świata, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Po występie głos zabrał pan dyrektor, który złożył wszystkim świąteczne życzenia.

czytaj dalej na temat: Jasełka szkolne - 22 grudnia 2017 rok

Jasełka klasy "0"

Utworzono dnia 15.01.2018

Trandycją w szkole w Wąglikowicach są spotkania wigilijne w klasach. Rónież w kl. ,,0" dnia 22 grudnia 2017r. odbyła się  wigilia, na którą przyszli zaproszeni rodzice. Dzieciaki zaprezentowały montaż słowno-muzyczny o tematyce bożonarodzeniowej. Występ ten spotkał się z dużym uznaniem widowni. Takie wydarzenie było okazją do wspólnego śpiewania kolęd, integracji dzieci, rodziców i wychowawców. 

21.12.2017 rok - wizyta pani stomatolog w kl. "0"

Utworzono dnia 04.01.2018

W dniu 21.12.2017r. w klasie "0" miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Naszych przedszkolaków odwiedziła Pani stomatolog Ewa Żwan, która w bardzo przystępnej i ciekawej formie przedstawiła sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Dzieci dowiedziały się co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić. W ramach działań praktycznych przedszkolaki miały możliwość samodzielnie wyszczotkować dużą plastikową szczękę, którą przyniosła Pani dentystka. Wszystkie dzieci skorzystały z darmowego przeglądu dentystycznego, a rodzice dostali wskazówki do dlaszego programu profialtyki i leczenia uzębienia swoich pociech. Mamy nadzieję, że spotkanie to zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby.

Jasełka w przedszkolu - 20 grudzień 2017 rok

Utworzono dnia 15.01.2018

Dnia 20 grudnia, uczniowie klasy "0" i klasy I wraz z wychowawcami zostali zaproszeni przez przedszkolaków na Jasełka. Dzieci dały popis swoich umiejętności wokalnych i aktorskich, a po przedstawieniu wspólnie razem kolędowaliśmy. 

czytaj dalej na temat: Jasełka w przedszkolu - 20 grudzień 2017 rok

Dni otwarte szkoły - 9 grudnia

Utworzono dnia 04.01.2018
Dzień Otwarty Szkoły – Kiermasz Świąteczny   Miesiąc grudzień to czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Na lekcjach wspomina się o tradycjach bożonarodzeniowych w domach. Uczniowie pod okiem nauczycieli wykonują dekoracje świąteczne (kartki, bombki) i pieką...
czytaj dalej na temat: Dni otwarte szkoły - 9 grudnia

Mikołajki w szkole - wyjazd do kina.

Utworzono dnia 04.01.2018

Tak jak wszędzie, tak i w szkole w Wąglikowicach, obchodziliśmy przemiły dzień w naszej szkole, a mianowicie mikołajki. Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę, to na cześć Świętego Mikołaja.

W taki właśnie sposób cała szkoła świętowała nadejście wyczekiwanego gościa. Nasz szanowny Święty Mikołaj, zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł przeróżne słodkości. Ponadto tego dnia uczniowie klasy "0" i I-III udali się do kina "Remus" w Kościerzynie na świąteczną bajkę, która w cudowny sposób wprowadziła nas  w atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, pt. "Pierwsza gwaizdka". Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał bardzo dobry humor.
czytaj dalej na temat: Mikołajki w szkole - wyjazd do kina.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Marzec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 5

W poprzednim tygodniu: 41

W tym miesiącu: 153

W poprzednim miesiącu: 156

Wszystkich: 5743

sks