Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zespół Szkół w Wąglikowicach Zespół Szkół w Wąglikowicach

Wąglikowice, ul. Kościerska 8, tel. 58 686 12 23

AKTUALNOŚCI:

W kręgu literatury kaszubskiej...

Utworzono dnia 14.11.2017

W ramach październikowych spotkań autorskich, w tym roku biblioteka postawiła na kaszubszczyznę i zaprosiła do Wąglikowic młodych autorów książek dla dzieci Aleksandrę i Dariusza Majkowskich. Dnia 16.10.2017 r. w spotkaniu wzięły udział klasy „O” – „IV”. Pisarze zaprezentowali nam książki napisane po kaszubsku „Weronka w przedszkolu” i „Weronka nad morzem”, w których opisują historię małej dziewczynki, która oswaja się ze szkołą i z miejscem w którym mieszka – Kaszuby. Myślę, że książki Majkowskich to doskonała propozycja na prezent i sposób na to, abyśmy wspólnie zarówno dzieci i dorośli zaczęli czytać po kaszubsku.

czytaj dalej na temat: W kręgu literatury kaszubskiej...

Apel z okazji "Dnia Edukacji Narodowej"

Utworzono dnia 17.10.2017

Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto. Obchodzimy je 14 października na pamiątkę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1773 roku.W naszej szkole uroczyście obchodziliśmy tę rocznicę. Uczniowie przygotowali montaz słowno-muzyczny, podczas którego składali życzenia swoim nauczycielom. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli pedagogom piekne róże.  Galowe stroje, symboliczne róże w uczniowskich dłoniach budowały atmosferę szkolnego święta. Cieszymy się, że dzieci i młodzież pamiętają, iż Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić…” Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy entuzjazmu w przekazywaniu wiedzy, zrozumienia w oczach uczniów oraz satysfakcji w odkrywaniu nowych obszarów codziennej pracy Nauczyciela…

12.10.2017r. Gminny Turniej w Unihokeju Chłopców i Dziewcząt

Utworzono dnia 08.11.2017

Wzieliśmy udział w Turnieju Unihokeja dziewcząt i chłopców organizowanego w ramach Szkolnego Kalendarza Sportowego. Jest to gra bardzo widowiskowa i lubiana przez uczniów a także bardzo intensywna. Niestety w tym roku nie udało się chłopcom wyjść z grupy i skończyli zawody na miejscu 5. Natomiast dziewczęta spisały się ciut lepiej wychodzac z grupy na drugim miejscu przegrywajac tylko z Wielkim Podlesiem. Natomiast w meczu o 3 miejsce musiały uznać wyższość rywalek i ostatecznie zajęły 4 m-ce.

czytaj dalej na temat: 12.10.2017r. Gminny Turniej w Unihokeju Chłopców i Dziewcząt

Policjanci z wizytą u uczniów naszej szkoły

Utworzono dnia 17.10.2017

Policjanci z kościerskiej komendy w środę tj. 11.10.2017 roku gościli w Zespole Szkół w Wąglikowicach. Funkcjonariusze uczyli najmłodszych, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i pod jakie numery alarmowe dzwonić, gdy potrzebna jest pomoc policjantów, strażaków albo pogotowia.

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów. Kościerscy funkcjonariusze zawsze odpowiadają na prośby placówek oświatowych, organizujących spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży.Tym razem miejscem policyjnej edukacji był Zespół Szkół w Waglikowicach. W szkole obyły się trzy spotkania: w pierwszym uczestniczyły dzieci w wieku 5-10 lat, w drugim dzieci w wieku 11-13, w trzecim 14-16 r.ż.. Funkcjonariusze omawiali z uczniami, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych i zasady obowiązujące w ruchu drogowym, a szczególnie, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i niezapiętych pasów. Uczestnicy dowiedzieli się również, jakie są numery alarmowe i jak dzwonić, gdy potrzebna jest pomoc policjantów, strażaków albo pogotowia. Mundurowi rozmawiali również o tym, jak postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz jak uchronić się przed atakiem agresywnego psa. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych była możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu używanego na co dzień w służbie przez stróżów prawa. Policjanci, jeśli tylko mogą, to zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi. Pogadanki na temat bezpiecznych zachowań, właściwego poruszania się po drodze, są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji.

Ślubowanie klas I - 10.10.2017 rok

Utworzono dnia 17.10.2017

10 października 2017 r. uczniowie klasy pierwszej  Szkoły Podstawowej w Wąglikowicach : Bielau Michał, Jaszewska Martyna, Malek Maja, Piankowski Nikodem, Słomińska Helena, Stalka Kacper, Stanisławska Julia, Szwichtenberg Wiktoria, Wanicki Wiktor zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Na Ślubowanie przybyli  rodzice uczniów, a także koledzy i koleżanki z klasy”0”, drugiej , trzeciej i czwartej.

Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny. Wspólnie ze starszymi koleżankami z klasy czwartej i siódmej wzięli udział w przedstawieniu, w którym wykazali się umiejętnością recytacji wierszy i śpiewu piosenek. Zaprezentowane utwory wykonywane przez dzieci tematycznie związane były z obowiązkami ucznia, bezpieczną zabawą, radością uczenia się i poznawania świata. Rodzice dumni ze swoich pociech nagradzali dzieci gromkimi brawami. W dalszej kolejności pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły – Sławomir Grzyb  wielkim ołówkiem dokonał symbolicznego pasowania na ucznia - życząc samych sukcesów w długiej karierze szkolnej.

Tradycyjnie najmilszą chwilą dla dzieci było wręczenie pamiątkowych dyplomów i dużych rożków przygotowanych przez Radę Klasową Rodziców. Uroczystość została zakończona słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów z klasy pierwszej.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką, aby nasza szkoła była dla nich miejscem, gdzie będą chętnie przebywać, gdzie znajdą nowe przyjaźnie oraz rozwiną swoje zdolności i zainteresowania. 

czytaj dalej na temat: Ślubowanie klas I - 10.10.2017 rok

5.10.2017r. GMINNE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Utworzono dnia 08.11.2017

W tym roku szkolnym arena tych zawodów przeniosła się z Wąglikowic do Skorzewa. Natomiast z Naszej Szkoły udało się złożyć tylko jedną drużynę z szkoły podstawowej gdzię ekipa liczyła w większości chłopaków z 5 klasy więc jeszcze mają szansę rywalizacji w przyszłym roku.

Nasza drużyna uplasowała się na wysokim 2 m-cu robiąc Nam wielką nadzieję gdyż do 5 zmiany a było ich 10 byliśmy na prowadzeniu. Niestety nie udało dowieźć się tego prowadzenia do końca i musieliśmy uznać wyższość chłopaków ze Skorzewa.

SKŁAD DRUŻYNY:
1. Jakub Olszewski

2. Paweł Knitter

3. Oliwier Kak

4. Sebastian Jaszewski

5. Paweł Burandt
6. Przemysław Ginter

7. Wiktor Zipliński

8. Jeremi Łosiński

9. Brajan Broca

10. Przemysław Jankowski

30.09.2017r. XXIII Kościerskie Biegi Uliczne

Utworzono dnia 08.11.2017

 W tym roku Nasi uczniowie wzieli udział w sportowym otwarciu obwodnicy Kościerzyny, Trzynastu Uczniów Naszej Szkoły wzięło udział w zawodach a najlepiej podczas startu w swojej kategorii wiekowej wypadli Oliwier Kak który zajął 5 m-ce oraz Paweł Knitter który w tym samym biegu uplasował się tuż za Oliwierem na 8 pozycji.

Gratulacje dla reszty uczestników, którzy ambitnie walczyli o jak najlepsze pozycje i uczestniczyli w tym wydarzeniu. Szczególne podziękowania dla rodziców, którzy dowieźli swoje pociech i aktywnie kibicowali !

28.09.2017 Halowa Piłka Nożna Szkół Wiejskich

Utworzono dnia 08.11.2017

Nasi uczniowie brali udział podczas gminnego etapu w Halowej Piłce Nożnej Szkół Wiejskich. Graliśmy w dwóch grupach z których na pierwszym miejscu wyszły uczniowie Naszej Szkoły ZS Wąglikowice oraz ZK Łubiana i te dwie drużyny walczyły w finale o awans na zawody Powiatowe. Niestety nienajlepiej wykonana pierwsza połowa w wydaniu naszych uczniów przesądziła o awansie. Nasi zawodnicy stracili szybko dwie bramki a finał skończył się wynikiem 3:1 dla zespołu z Łubiany i to oni awansowali na zawody Powiatowe.

Skład Drużyny:

1.Jakub Olszewski

2.Paweł Knitter

3.Oliwier Kak

4.Przemysław Ginter

5.Paweł Burandt

6.Jeremi Łosiński

7.Kajetan Kerlin

Wywiadówka

Utworzono dnia 15.09.2017

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE RODZICÓW W DNIU 18 WRZEŚNIA 2017 ROKU O GODZINIE 17:00 (PONIEDZIAŁEK) !!!

czytaj dalej na temat: Wywiadówka

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Utworzono dnia 25.08.2017
4 września odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się na Mszy św. w kościele parafialnym nastepnie na holu szkoły o godz. 900. Tego dnia gościliśmy w naszej szkole wójta gminy Kościerzyna pana Grzegorza Piechowskiego, który życzył uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Nie zabrakło także rodziców, którzy towarzyszyli swoim pociechom w tak ważnym dla nich dniu. Na zakończenie dyrektor życzył wszystkim uczniom wspaniałych wyników w nauce, a nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy oraz powodzenia w realizacji nowych wyzwań, jakie niesie za sobą reforma edukacji.
czytaj dalej na temat: Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 6

W poprzednim tygodniu: 39

W tym miesiącu: 98

W poprzednim miesiącu: 166

Wszystkich: 5182

sks

http://www.wszs.pomorze.pl/pliki/program_sks/2018/sks_logo_zmniejszone.jpg