Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zespół Szkół w Wąglikowicach Zespół Szkół w Wąglikowicach

Wąglikowice, ul. Kościerska 8, tel. 58 686 12 23

AKTUALNOŚCI:

Wywiadówka

Utworzono dnia 15.09.2017

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE RODZICÓW W DNIU 18 WRZEŚNIA 2017 ROKU O GODZINIE 17:00 (PONIEDZIAŁEK) !!!

czytaj dalej na temat: Wywiadówka

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Utworzono dnia 25.08.2017
4 września odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się na Mszy św. w kościele parafialnym nastepnie na holu szkoły o godz. 900. Tego dnia gościliśmy w naszej szkole wójta gminy Kościerzyna pana Grzegorza Piechowskiego, który życzył uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Nie zabrakło także rodziców, którzy towarzyszyli swoim pociechom w tak ważnym dla nich dniu. Na zakończenie dyrektor życzył wszystkim uczniom wspaniałych wyników w nauce, a nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy oraz powodzenia w realizacji nowych wyzwań, jakie niesie za sobą reforma edukacji.
czytaj dalej na temat: Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Utworzono dnia 27.06.2017
Wzięli w niej udział uczniowie klas "0", I – VI Szkoły Podstawowej, uczniowie klas I-III Gimnazjum, rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Na początku uroczystości wyróżniono uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce otrzymali pamiątkową nagrodę ksiązkową. Wyróżnionych uczniów nagradzali: Dyrektor Zespołu Szkół  oraz wychowawcy. Pan dyrektor Sławomir Grzyb życzył wszystkim zebranym wspaniałych wakacji, a  nauczycielom i pracownikom za całoroczną współpracę.

czytaj dalej na temat: Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Pokaz pierwszej pomocy i DZIEŃ SPORTU

Utworzono dnia 27.06.2017

Klasy "0" i I-III  brali udział w pokazie pierwszej pomocy w wykonaniu ratownika z WOPR - pana Pawła Basendowskiego. Pokaz obejmował przypomnienie zasad powiadamiania służb ratunkowych o zaistniałym zagrożeniu oraz pokaz domowych sposobów zaopatrywania ran i złamań z wykorzystaniem opatrunków znajdujących się w domowej apteczce. Z uczniami ćwiczono również resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie. Po pokazie wszyscy uczniowie udali sie na boisko szkolne gdzie pan Mateusz Kakol przygotował dla wszystkich uczestników zawody sportowe. Uczniowie otrzymali dyplomy za swoje osiagnięcia , a dla wszystkich dzieci, które brały udział w "Pokazie Talentów" pan dyrektor Sławomir Grzyb przygotował miłą niespodziankę.

Poraz pierwszy  nauczyciele oraz uczniowie rozegrali mecz siatkówki. Na początku drużyna uczniów zdecydowanie dominowała na boisku, nauczyciele natomiast robili co mogli aby to zmienić, i udało im się wygrać drugi set. Niestety, pomimo naprawdę wszystkich sił, skierowanych w stronę drużyny uczniów nie udało się nauczycielom pokonać swoich przeciwników na boisku. Zabawa była wyśmienita, nie zabrakło meksykańskiej fali na trybunach. A następny mecz: nauczyciele – uczniowie już za rok! Kto wie, może nauczyciele następnym razem zwyciężą? Serdecznie  tego sobie życzymy ;-).

czytaj dalej na temat: Pokaz pierwszej pomocy i DZIEŃ SPORTU

Bal III Gimnazjum

Utworzono dnia 27.06.2017

21 czerwca 2017 roku o godzinie 15.00  w kościele prafialnym ksiądz proboszcz Dariusz Jereczek odprawił mszę świetą w intencji naszych gimnazjalistów nastepnie na sali gimnastycznej naszej szkoły uczniowie kończący gimnazjum w Wąglikowicach polonezem rozpoczęli swój ostatni Bal w Gimnazjum.

Po pięknym rozpoczęciu wszyscy wspólnie obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez uczniów III G pod opieką pani Anny Misiak-Lipskiej, w którym było bardzo dużo humoru. Podczas przedstawinia na twarzach uczniów, rodziców i nauczycieli można było dostrzec radość, ale też łzy w oczach. Po przedstawieniu udaliśmy się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Posileni wspólnie bawiliśmy się do późnych godzin wieczornych. Podczas zabawy był również czas na wspomnienia wspólnych, wspaniałych chwil.

Egzamin na Kartę Rowerową - 20 czerwca 2017 roku

Utworzono dnia 27.06.2017

Egzamin na Kartę Rowerową

W naszej szkole w dniu 20 czerwca 2017 roku zorganizowano dla uczniów klas IV-VI egzamin teoretyczny i praktyczny na Kartę Rowerową.

PROTOKÓŁ Z EGZAMINU NA KARTĘ ROWEROWĄ 

     Do egzaminu przystąpiło  ponad 40 uczniów. Test wiadomości 10 zdało . Jazdę praktyczną zdało 9 uczniów i oni otrzymają Kartę Rowerową.

     Organizatorem egzaminu na Kartę Rowerową był pan Mateusz Kąkol.

Pokaz historyczny Bractwa Rycerskiego KERIN

Utworzono dnia 27.06.2017

19 czerwca w naszej szkole odbył się pokaz historyczny Bractwa Rycerskiego KERIN z Grodu Żywej Historii w Subkowach. Była to barwna opowieść o dawnych dziejach, o honorze, kodeksie rycerskim, bitwach, turniejach i rycerskich zwyczajach. Nie zabrakło średniowiecznych strojów, zbroi, oręża i rycerskich pojedynków. Ciekawa lekcja historii!!!

Zajęcia z Robotyki dla dzieci z klockami LEGO -13.06.2017 rok

Utworzono dnia 27.06.2017

Zajęcia z Robotyki dla dzieci z klockami LEGO, na których dzieci zbudowały i zaprogramowały swojego robota. A wszystko to w oparciu o najnowsze klocki LEGO EDUCATION. Podczas warsztatów dzieci nabyły umiejętności z zakresu:

-logicznego myślenia.

-pracy w grupie.

-programowania z wykorzystaniem komputera.

-przestrzennego myślenia.

-poznały i nauczyły się zasady działania elementów mechanicznych(koła zębate, pasowe).

Zajecia odbyły się  pod okiem doświadczonych instruktorów. Na zajęciach dzieci pracowały w parach. Każda para posiadała zestaw składający się z: laptopa oraz klocków LEGO. Dzięki czemu, każde dziecko aktywnie brało udział w budowaniu i programowaniu swojego robota. Początkowo dzieci budowały  robota z klocków w oparciu o instrukcje i wskazówki udzielane przez instruktorów, następnie tchnęły życie w swoje roboty - w tej części uczestnicy wraz z trenerami programowali roboty. Ucząc się przy tym, że komputer można wykorzystać do czegoś więcej, niż tylko do grania. Na koniec była już tylko czysta zabawa - sprawdzali doświadczalnie jak ich roboty zachowują się w akcji, ponieważ na macie odbyła sie walka robotów. Uczniowie  na zajęciach mogli zobaczyć efekt swojej pracy i wyciągnąć cenną dawkę wiedzy.

Pokaz przedszkolaków przed szkolną publicznością z klas I-III i "0" w dniu 8 czerwca

Utworzono dnia 27.06.2017

Dzieci z przedszkola zaprosiły nas na przedstawienie, które przygotowały dla swoich rodziców. Jednak postanowiły się podzielić z szkolną publicznoscią ciekawymi doznaniami artystycznymi. Występ przedszkolaków był bardzo urozmaicony: był taniec, śpiew, recytowanie wierszy, taniec z szarfą oraz chustą Klanza. Na koniec w ramach integracji wszyscy zatańczyli i zaśpiewali piosenkę "Idziemy do Zoo". Oklaskom nie było końca, a za tak piękny występ mali artyści zostali nagrodzeni cukierkami. Dziekujemy również paniom prowadzącym za zaproszenie: pani Sylwii Łosińskiej oraz pani Marcie Formela.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Październik 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 18

W poprzednim tygodniu: 48

W tym miesiącu: 121

W poprzednim miesiącu: 263

Wszystkich: 4817

sks

http://www.wszs.pomorze.pl/pliki/program_sks/2018/sks_logo_zmniejszone.jpg